ITPOK Poznań
W momencie realizacji, był to największy projekt PPP zrealizowany w Polsce – wartość inwestycji wyniosła ok. 600-700 mln PLN, nie wliczając w to dwudziestoletniego okresu eksploatacji zakładu. Spalarnia jest drugim pod względem wydajności (w tonach przetworzonych odpadów rocznie) tego typu zakładem w Polsce. Nasz udział w projekcie obejmował:
- przygotowanie całej dokumentacji przetargowej wraz z doradztwem prawnym i finansowym
- udział w dialogu technicznym w formule PPP
- ocena ofert
- monitorowanie inwestycji podczas budowy oraz pierwszych dwóch lat eksploatacji
- przygotowanie i weryfikacja taryfy dla ciepła
- przygotowanie dokumentacji do uzyskania koncesji na wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej na różnych etapach projektu
- wsparcie innych podmiotów w opracowaniu wniosków taryfowych dla ciepła
- prowadzenie procedury zatwierdzenia wniosków taryfowych przed Urzędem Regulacji Energetyki
- weryfikacja dokumentacji technicznej
- weryfikacja raportów zdanych przez operatora
- weryfikacja dokumentów finansowych, faktur oraz rozliczeń
- okresowe monitoringi spalarni
- weryfikacja dokumentów techniczno-finansowych składanych przez podmiot prywatny
ISON Bydgoszcz
Inwestycja zakłada modernizację instalacji, planowane zakończenie modernizacji 2020 rok.
Koncepcja budowy spalarni odpadów w Ciechanowie
W ramach tego projektu wykonaliśmy koncepcję budowy spalarni odpadów o wydajności ok. 40000 ton RDF rocznie. Instalacja dostarcza ciepło do miejskiej sieci ciepłowniczej i realizowana była przez podmioty całkowicie prywatne.
Koncepcja budowy spalarni odpadów w Mławie
Wykonaliśmy koncepcję budowy spalarni odpadów o wydajności ok. 40000 ton RDF rocznie. Dostarcza ona ciepło do miejskiej sieci ciepłowniczej i została zrealizowana w całości przez podmioty prywatne.
Kraków Szybki Tramwaj
Dla tej inwestycji przygotowaliśmy koncepcję realizacji projektu w formule PPP. Wykonywaliśmy koncepcję organizacyjną, formalną dla realizacji tego typu projektu w formule PPP, natomiast nie przygotowywaliśmy koncepcji technicznej. Inwestycja polega na budowie sieci tramwajowej o długości ok. 4,5km, do czego zalicza się tunel o długości ponad 500 metrów, w którym zlokalizowane są dwa przystanki tramwajowe. Jest to duża inwestycja z uwagi na jej złożoność – poprowadzenie tunelu zostało zaprojektowane pod licznymi drogami. Niewątpliwie jest to potrzebna rozbudowa krakowskiej sieci tramwajowej, gdyż budowany odcinek połączy dwa obszary, pomiędzy którymi przejazd był problematyczny i uciążliwy.
MPEC Olsztyn
Budowa elektrociepłowni opalanej paliwem z odpadów w Olsztynie (MPEC) – projekt zakłada budowę instalacji o wydajności 100 tys Mg odpadów. W zakładzie produkowana będzie energia elektryczna i ciepło w procesie kogeneracji.
MPO Warszawa
W ramach projektu do naszych zadań należało:
- przygotowanie wsadu technologicznego do dokumentacji przetargowej na budowę spalarni
- czynny udział w koordynacji tworzenia dokumentacji przetargowej jako całości
- przygotowanie i weryfikacja taryfy dla ciepła
- przygotowanie dokumentacji do uzyskania koncesji na wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej na różnych etapach inwestycji
- prowadzenie procedury zatwierdzenia wniosków taryfowych przed Urzędem Regulacji Energetyki
OPEC Grudziądz
Inwestycja polega na budowie instalacji oczyszczania spalin (odsiarczanie i odazotowanie) – planowane przekazanie do użytkowania 2022 rok.
PEC Gdańsk
Projekt zakłada budowę instalacji o wydajności ok 100 tys. Mg odpadów. W zakładzie produkowana będzie energia elektryczna i ciepło w procesie kogeneracji.
Przeprowadziliśmy wstępne Studium Wykonalności dotyczące przystosowania istniejącej części węglowej do wymagań BAT oraz budowy nowego źródła wytwórczego w oparciu o turbiny gazowe.
PEC Siedlce
Wstępne Studium Wykonalności dotyczące możliwości budowy nowego źródła ciepła spalającego paliwo alternatywne o wydajności ok 20 tys Mg RDF.
PGE Kielce
W ramach prac nad projektem przygotowaliśmy studium wykonalności instalacji istniejącej węglowej elektrociepłowni oraz budowy nowego źródła opartego o dwie turbiny gazowe.
ZTPOK Bydgoszcz
Wydajność zakładu wynosi 180 tys. ton przetworzonych odpadów rocznie. W zakładzie produkowana jest energia elektryczna i ciepło w procesie kogeneracji. Zrealizowaliśmy usługę wsparcia technicznego w zakresie eksploatacji ZTPOK.
GSG Industria Raszyn
Wykonanie koncepcji technologicznej budowy nowej spalarni odpadów niebezpiecznych o wydajności ok. 25 tys. ton odpadów rocznie.
ZUO Konin
Wykonanie koncepcji technologicznej budowy nowej spalarni odpadów niebezpiecznych o wydajności ok. 30 tys. ton odpadów rocznie.
ENERGA Ostrołęka
Wykonanie studium wykonalności odbudowy mocy wytwórczych Energa Elektrownie Ostrołęka SA po 2025.
W zakresie studium wykonano analizy budowy:
- Nowej jednostki wytwórczej w układzie kogeneracyjnym opartej na paliwie gazowym w ilości do 20 000 m3/h
- Instalacji do wytwarzania wodoru
- Jednostek kogeneracyjnych gazowych w układzie rozproszonym
- Instalacji wykorzystujących proces zgazowania i pirolizy w ramach gospodarki cyrkularnej.
- Instalacji zgazowania biomasy i RDF, jako rozbudowa kotłów OP-650
przez naszych klientów i partnerów,
czego dowodzą liczne referencje.